امروزه خرید ماشین حساب مانند گذشته نیست، اما برخی از شرکت ها و فروشگاه ها همچنان کم و بیش خرید می کنند، اما به دلیل تنوع ماشین حساب، شرکت هایی مانند کاسیو، شارپ و سیتیزن جز پرفروش ترین برندها در بازار هستند. مخصوصا در سال های اخیر شرکت های چینی قوت گرفته اند و ماشین حساب ها را با کمترین قیمت تولید می کنند و اکثریت بازار این صنعت را در اختیار دارند به طوری که برندهایی مانند کاسیو، شارپ و سیتیزن نیز با این مشکل مواجه شده اند.  بسیاری از مدل های آنها به صورت کپی در بازار به فروش می رسد، از نظر ظاهری عملکرد مشابهی دارند، اما پشت این ظاهر زیبا مشکلاتی وجود دارد که ما آنها را حل خواهیم کرد.
اکثر ماشین‌حساب‌های تقلبی بدون گارانتی فروخته می‌شوند، یعنی اگر از فروشنده درخواست گارانتی برای محصول کنید، این کار را نمی‌کند، بنابراین یکی از راه‌های تشخیص ماشین‌حساب اصلی و تقلبی، نداشتن گارانتی در آن زمان است.
مشکل دوم کیفیت پایین ساخت ماشین حساب است، ماشین حساب های تقلبی از مواد بی کیفیت ساخته شده اند، اگر ماشین حساب اصلی را دیده باشید در نگاه اول متوجه تفاوت خواهید شد.
سوم نحوه قرار گرفتن کلیدها است. در مدل های فیک، بخش‌هایی از صفحه‌ کلید در مکان‌هایی غیر از مکان اصلی خود قرار دارند.
در مورد چهارم چیزی غیر از کلیدهای معمولی روی صفحه کلید وجود دارد، مثلاً داشتن چراغ تست اسکناس که فقط در حساب های جعلی یافت می شود.
پنجمین چیزی که نمی بینید داخل ماشین حساب است، ماشین حساب های واقعی کابل های قابل تعمیر دارند، اما ماشین حساب های تقلبی دارای صفحات پلاستیکی هستند که در صورت شکستگی قابل تعمیر نیستند و یکبار مصرف هستند.
جهت خرید محصول با کیفیت و اصل به فروشگاه تحریر جلالی کیا مراجعه کنید.
ماشین حساب اصل